Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-19-80-1
TNM8-19-80-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-19-80-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 80MM
Datasheet Download
TNM8-19-80-1.pdf
Availability of TNM8-19-80-1
QUANTITY
TNM8-19-80-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-19-80-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-19-80-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.748" (19.00mm)
Between Board Height3.150" (80.00mm)
Length - Overall3.150" (80.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-19-80-1
Related LinksTNM8-1, TNM8-19-80-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM8-19-80-1 Details Description
Related parts for TNM8-19-80-1
CAP CER 330PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UPG2022TB datasheet.pdf
CARD EDGE 20POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC SLAC CODEC/FILTER 8CH 121BGA datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf