Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-19-80-2
TNM8-19-80-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-19-80-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 80MM
Datasheet Download
TNM8-19-80-2.pdf
Availability of TNM8-19-80-2
QUANTITY
TNM8-19-80-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-19-80-2
Internal Part NumberEIS-TNM8-19-80-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.748" (19.00mm)
Between Board Height3.150" (80.00mm)
Length - Overall3.701" (94.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-19-80-2
Related LinksTNM8-1, TNM8-19-80-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM8-19-80-2 Details Description
Related parts for TNM8-19-80-2
THY DL NEG 160MA 150A ESD MSO13 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 83MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
OSC SO 312.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS W/FLANGE&INSE datasheet.pdf
IC AMP MMIC BIPO BROADBND SC70-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10A 8DFN datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf