Vishay/Dale TNPU0603130RBZEN00
TNPU0603130RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603130RBZEN00
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603130RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603130RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603130RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603130RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603130RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603130RBZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU0603130RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603130RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603130RBZEN00
CAP FILM 0.15UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 600MC 4.4NS 132CSBGA datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V I2PAK datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CUT-OFF BLADE - FRONT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
MKS RELAY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 30W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 120A TO262-3 datasheet.pdf