Vishay/Dale TNPU0603200RBZEN00
TNPU0603200RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603200RBZEN00
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603200RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603200RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603200RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603200RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603200RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603200RBZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU0603200RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603200RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603200RBZEN00
IC DIGITAL VIDEO ENCODER 44-QFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 75A TO-220AB datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 36 IN 24 OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf