Vishay/Dale TNPU060324K0BZEN00
TNPU060324K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060324K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060324K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU060324K0BZEN00
QUANTITY
TNPU060324K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060324K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060324K0BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060324K0BZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU060324K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060324K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060324K0BZEN00
RES 0.75 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
PUREPATH WIRELESS DEV KIT datasheet.pdf
RELAY SSR 240VAC 25A SIP PWR FIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf