Vishay/Dale TNPU060327K0BZEN00
TNPU060327K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060327K0BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060327K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU060327K0BZEN00
QUANTITY
TNPU060327K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060327K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060327K0BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060327K0BZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU060327K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060327K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060327K0BZEN00
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 30A datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM 2POS datasheet.pdf