Vishay/Dale CRCW25122K15FKTG
CRCW25122K15FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122K15FKTG
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122K15FKTG.pdf
Availability of CRCW25122K15FKTG
QUANTITY
CRCW25122K15FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122K15FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122K15FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122K15FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122K15FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122K15FKTG Details Description
Related parts for CRCW25122K15FKTG
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 710MA 200 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 15POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
ULTRA NOVO RCPT, GRY,LEAD FREE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.009 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf