Vishay/Dale TNPU060330K0BZEN00
TNPU060330K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060330K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060330K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU060330K0BZEN00
QUANTITY
TNPU060330K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060330K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060330K0BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060330K0BZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU060330K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060330K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060330K0BZEN00
VARISTOR 184V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC ISOLATED FB GENERATOR 14SOIC datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 22-24AWG PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 5SIP datasheet.pdf