Vishay/Dale TNPU06033K16BZEN00
TNPU06033K16BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06033K16BZEN00
Brief Description
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06033K16BZEN00.pdf
Availability of TNPU06033K16BZEN00
QUANTITY
TNPU06033K16BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06033K16BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06033K16BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06033K16BZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU06033K16BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06033K16BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06033K16BZEN00
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A 8ULTRASO datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 21POS GOLD SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 1A SMD datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf