Vishay/Dale TNPU06034K70BZEN00
TNPU06034K70BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06034K70BZEN00
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06034K70BZEN00.pdf
Availability of TNPU06034K70BZEN00
QUANTITY
TNPU06034K70BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06034K70BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06034K70BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06034K70BZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU06034K70BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06034K70BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06034K70BZEN00
AC/DC CONVERTER 48V 75W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB OTP 52PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
ASSY SAHT datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC DL OUT +/-12V POS POL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
VARISTOR 770V 40KA ENCASED datasheet.pdf