Vishay/Dale TNPU06036K80BZEN00
TNPU06036K80BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06036K80BZEN00
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06036K80BZEN00.pdf
Availability of TNPU06036K80BZEN00
QUANTITY
TNPU06036K80BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06036K80BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06036K80BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06036K80BZEN00
Related LinksTNPU06036, TNPU06036K80BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06036K80BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06036K80BZEN00
JACK TEST VERT PC SNAP-IN BLUE datasheet.pdf
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 8K 20SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 212V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V 8SOIC datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 13 M16 BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
NEW MINI FIT HDR ASSY 14POS datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
POWER LINE FILTER 20A .250 SPADE datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf