Vishay/Dale TNPU06038K25AZEN00
TNPU06038K25AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06038K25AZEN00
Brief Description
RES SMD 8.25K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06038K25AZEN00.pdf
Availability of TNPU06038K25AZEN00
QUANTITY
TNPU06038K25AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06038K25AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06038K25AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06038K25AZEN00
Related LinksTNPU06038, TNPU06038K25AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06038K25AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06038K25AZEN00
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 820MA SOT323 datasheet.pdf
CONN HEADR 56POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
WEB THIN CLIENT UPGRD (16-32) datasheet.pdf
IC CLK GEN SPREAD SPECTRUM 8DFN datasheet.pdf
CONN CIC VERT 29POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER VERT GRN ME AU datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO SHRT HNG datasheet.pdf