Vishay/Dale TNPU0805174KBZEN00
TNPU0805174KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805174KBZEN00
Brief Description
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805174KBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805174KBZEN00
QUANTITY
TNPU0805174KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805174KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805174KBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805174KBZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805174KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805174KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805174KBZEN00
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SEAL datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 8-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 215 I/O 281CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 178MA 9.5 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf