Vishay/Dale TNPU080517K4BZEN00
TNPU080517K4BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080517K4BZEN00
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080517K4BZEN00.pdf
Availability of TNPU080517K4BZEN00
QUANTITY
TNPU080517K4BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080517K4BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080517K4BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080517K4BZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU080517K4BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080517K4BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080517K4BZEN00
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 8A DO214AB datasheet.pdf
CONV DC-DC 15W 48VIN 5.0V TRIM datasheet.pdf
BATTERY PK S-HD 4.5V D SIZE ZINC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES 30.0K OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
THYRISTOR INV 220A 200V TO200AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 1.5W DO213AB datasheet.pdf
CONN SSL RCPT HSG 2POS 4.5MM datasheet.pdf