Vishay/Dale TNPU0805182KBZEN00
TNPU0805182KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805182KBZEN00
Brief Description
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805182KBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805182KBZEN00
QUANTITY
TNPU0805182KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805182KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805182KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805182KBZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805182KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805182KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805182KBZEN00
CONN SCKT COAXI SIZE8 RG/U CABLE datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP14S/AE14M/HDP14S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 25 OHM 25C datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 1.4A TO277 datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
7.62MM RT ANGLE HEADER datasheet.pdf