Vishay/Dale TNPU08051K50BZEN00
TNPU08051K50BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU08051K50BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU08051K50BZEN00.pdf
Availability of TNPU08051K50BZEN00
QUANTITY
TNPU08051K50BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU08051K50BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU08051K50BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU08051K50BZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU08051K50BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU08051K50BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU08051K50BZEN00
DC/DC CONVERTER 0.7525-5V 50W datasheet.pdf
IC UART CMOS DUAL 44PLCC datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
AM8475M146 PROBE datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 25.15MM datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
MAGJACK GIG PDJACK 1X1 CLASS 0 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER SGL 30POS .100" T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf