Vishay/Dale TNPU080537K4BZEN00
TNPU080537K4BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080537K4BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080537K4BZEN00.pdf
Availability of TNPU080537K4BZEN00
QUANTITY
TNPU080537K4BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080537K4BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080537K4BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080537K4BZEN00
Related LinksTNPU08053, TNPU080537K4BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080537K4BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080537K4BZEN00
TXRX 8BIT DUAL CONF VOLT 24QSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM7705MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
OSC XO 2.60MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SAFETY MAT 1100X1000MM datasheet.pdf
OSC XO 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 8A 120V TO-277A datasheet.pdf