Vishay/Dale TNPU080575K0BZEN00
TNPU080575K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080575K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080575K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU080575K0BZEN00
QUANTITY
TNPU080575K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080575K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080575K0BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080575K0BZEN00
Related LinksTNPU08057, TNPU080575K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080575K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080575K0BZEN00
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 31.38"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 240UDIMM datasheet.pdf
RES 277K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 1X72" A VFN datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO213AA datasheet.pdf