JAE Electronics PS-30PE-D4LT1-B1E
PS-30PE-D4LT1-B1E picture photo
Mfg. Part Number
PS-30PE-D4LT1-B1E
Brief Description
CONN HEADER 30POS
Datasheet Download
PS-30PE-D4LT1-B1E.pdf
Availability of PS-30PE-D4LT1-B1E
QUANTITY
PS-30PE-D4LT1-B1E Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-30PE-D4LT1-B1E
Internal Part NumberEIS-PS-30PE-D4LT1-B1E
SeriesPS
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-30PE-D4LT1-B1E
Related LinksPS-30PE-, PS-30PE-D4LT1-B1E Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-30PE-D4LT1-B1E Details Description
Related parts for PS-30PE-D4LT1-B1E
BAG ESD SHLD 3"X5" METAL-IN ZIP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 330 OHM 10% 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR CMOS PROG 3.3V ST datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
VHDM 6 ROW BP ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 PIN PLUG datasheet.pdf
26500 32C 26#20 6#12 S RECP SS datasheet.pdf
40V SILICON HIGH CURRENT LOW LEAKAGE SCHOTTKY DIODE IC datasheet.pdf