Vishay/Dale TNPU08058K25BZEN00
TNPU08058K25BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU08058K25BZEN00
Brief Description
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU08058K25BZEN00.pdf
Availability of TNPU08058K25BZEN00
QUANTITY
TNPU08058K25BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU08058K25BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU08058K25BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU08058K25BZEN00
Related LinksTNPU08058, TNPU08058K25BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU08058K25BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU08058K25BZEN00
FIXED IND 470NH 750MA 315 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 1CH MICROPWR 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .050 6POS 30AU datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW LLDS datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 54POS datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 9SIP datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf