Vishay/Dale TNPU0805910RAZEN00
TNPU0805910RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805910RAZEN00
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805910RAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805910RAZEN00
QUANTITY
TNPU0805910RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805910RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805910RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805910RAZEN00
Related LinksTNPU08059, TNPU0805910RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805910RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805910RAZEN00
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOLDED HEAD datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 98.57UH SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 3/4 NAT 500' datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES SMD 1.33KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8DFN datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf