Vishay/Dale TNPU0805976RBZEN00
TNPU0805976RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805976RBZEN00
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805976RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805976RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805976RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805976RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805976RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805976RBZEN00
Related LinksTNPU08059, TNPU0805976RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805976RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805976RBZEN00
JUMPER-H1505TR/A2015A/X 8" datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 2506 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf
USB-A RECEPT W/0.5M CORDSET TO P datasheet.pdf
FUNCTION GEN SOFTWARE OPTION FOR datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 27A ADD-A-PAK datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf