Vishay/Dale TNPU1206105RBZEN00
TNPU1206105RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206105RBZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206105RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206105RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206105RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206105RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206105RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206105RBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206105RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206105RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206105RBZEN00
CONN IDC DB 12POS 2.5MM BLK PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC ADC 20BIT STEREO 24-SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf