Vishay/Dale TNPU1206115RBZEN00
TNPU1206115RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206115RBZEN00
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206115RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206115RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206115RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206115RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206115RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206115RBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206115RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206115RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206115RBZEN00
HEATSHRINK FP301 1/2" X 200' BLK datasheet.pdf
PCB UNCLAD 1/16"THICK FR4 6 X 9" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
XFRMR MODULE LAN GIGABT MINIPCI datasheet.pdf
IC FPGA 80 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 169 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf