Vishay/Dale TNPU1206130KBZEN00
TNPU1206130KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206130KBZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206130KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206130KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206130KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206130KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206130KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206130KBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206130KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206130KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206130KBZEN00
RES 36K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC-DC 120W 48VIN 1.2V datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20SO datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
PLUG TERM BLOCK 6POS 3.81MM datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL RD/YLW TR SIL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf