Vishay/Dale TNPU1206133KAZEN00
TNPU1206133KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206133KAZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206133KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206133KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206133KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206133KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206133KAZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206133KAZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206133KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206133KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206133KAZEN00
RES SMD 1.1K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RND STNDOFF 10-32 NEOPRENE 9/16" datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 400MA 320 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC SUPERCAP CHARGER 150MA 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE/FEMALE 4POS 2M datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf