Vishay/Dale TNPU1206133KBZEN00
TNPU1206133KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206133KBZEN00
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206133KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206133KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206133KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206133KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206133KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206133KBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206133KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206133KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206133KBZEN00
CONV DC/DC 12V 1.6A HZ 12-SIP datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 5A AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RIM-I 2 110/230VDC GN datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 175MA 3.1 OHM datasheet.pdf