Vishay/Dale TNPU120614K7BZEN00
TNPU120614K7BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120614K7BZEN00
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120614K7BZEN00.pdf
Availability of TNPU120614K7BZEN00
QUANTITY
TNPU120614K7BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120614K7BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120614K7BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120614K7BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120614K7BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120614K7BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120614K7BZEN00
WIRE SADDLE HINGED EDGE 1.22" datasheet.pdf
IC LI-ION/POL CHARGE MGMT 20-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 37POS datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 12" 4A MED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC SEQ/SUPERVISORY CIRC TSOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 3.1A 50 MOHM TH datasheet.pdf