Vishay/Dale TNPU1206191KAZEN00
TNPU1206191KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206191KAZEN00
Brief Description
RES SMD 191K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206191KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206191KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206191KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206191KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206191KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206191KAZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206191KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206191KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206191KAZEN00
PLIERS ELEC LONG NOSE 6.13" datasheet.pdf
CONN SOCKET FEMALE M12 5POS SLD datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208PQFP datasheet.pdf
TRANS 600W LDMOS SOT539B datasheet.pdf
IC OSC VCXO 345MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
KJA 19C 19#12 PIN PLUG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 108V 100A I2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS .100" R/A TIN datasheet.pdf