Vishay/Dale TNPU12061K21BZEN00
TNPU12061K21BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12061K21BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12061K21BZEN00.pdf
Availability of TNPU12061K21BZEN00
QUANTITY
TNPU12061K21BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12061K21BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12061K21BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12061K21BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU12061K21BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12061K21BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12061K21BZEN00
CAP TANT 1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123W datasheet.pdf
CONN FFC VERT 6POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 3POS datasheet.pdf
DIN-SIGNAL B064POS MS-3,0C1-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
RES 330K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf