Vishay/Dale TNPU1206205RBZEN00
TNPU1206205RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206205RBZEN00
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206205RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206205RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206205RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206205RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206205RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206205RBZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU1206205RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206205RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206205RBZEN00
SWITCH SLIDE DPDT 11A 125V datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf