Vishay/Dale TNPU120622K6BZEN00
TNPU120622K6BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120622K6BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120622K6BZEN00.pdf
Availability of TNPU120622K6BZEN00
QUANTITY
TNPU120622K6BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120622K6BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120622K6BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120622K6BZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU120622K6BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120622K6BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120622K6BZEN00
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 225W datasheet.pdf
CONN RECEPT 70POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.571" (14.50mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FILTER LOWPASS DTV DVB-H SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SMPTE2022-5/6 VIDEO OVER IP datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT SKT datasheet.pdf