Vishay/Dale TNPU120623K7AZEN00
TNPU120623K7AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120623K7AZEN00
Brief Description
RES SMD 23.7KOHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120623K7AZEN00.pdf
Availability of TNPU120623K7AZEN00
QUANTITY
TNPU120623K7AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120623K7AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120623K7AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120623K7AZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU120623K7AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120623K7AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120623K7AZEN00
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 15A TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 800MA 320 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 950MA 852 MOHM datasheet.pdf