Vishay/Dale TNPU120625K5BZEN00
TNPU120625K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120625K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120625K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU120625K5BZEN00
QUANTITY
TNPU120625K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120625K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120625K5BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120625K5BZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU120625K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120625K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120625K5BZEN00
IC BATT CHARGER W/PROG TERM 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 4.46A 21 MOHM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.055GHZ 689TBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RJ45 OVERMOLDED PATCH CABLE CAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf