Vishay/Dale TNPU120628K0AZEN00
TNPU120628K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120628K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120628K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU120628K0AZEN00
QUANTITY
TNPU120628K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120628K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120628K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120628K0AZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU120628K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120628K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120628K0AZEN00
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 47000UH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
SGE-225-4-0280 00550M SFTY EDGE datasheet.pdf
SWITCH KEY LOCK DPDT datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IGBT 1200V 32A 125W SMPD datasheet.pdf