Vishay/Dale TNPU12062K05BZEN00
TNPU12062K05BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12062K05BZEN00
Brief Description
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12062K05BZEN00.pdf
Availability of TNPU12062K05BZEN00
QUANTITY
TNPU12062K05BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12062K05BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12062K05BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12062K05BZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU12062K05BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12062K05BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12062K05BZEN00
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-UMAX datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 100MM-2M PREWIRED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
AMP MCP1.2-CLEAN BODY SWS datasheet.pdf
INSULATION ADJUSTING CAM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
BLZP 5.08/11/270F SN OR BX datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FLTR 3-PHS 4-WR 2-STG TERM 160A datasheet.pdf
MKP 5UF 5% 1000VDC DRAWING T7 datasheet.pdf