Vishay/Dale TNPU1206330KAZEN00
TNPU1206330KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206330KAZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206330KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206330KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206330KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206330KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206330KAZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206330KAZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU1206330KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206330KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206330KAZEN00
CONN MOD PLUG 4P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 60 PC datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC SMC datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf