Vishay/Dale TNPU120634K8AZEN00
TNPU120634K8AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120634K8AZEN00
Brief Description
RES SMD 34.8KOHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120634K8AZEN00.pdf
Availability of TNPU120634K8AZEN00
QUANTITY
TNPU120634K8AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120634K8AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120634K8AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120634K8AZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU120634K8AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120634K8AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120634K8AZEN00
FAN AXIAL 76X37MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SW TEMP REMOTE 8-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 450V 11A TO-220SIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED YE 12V WIRE datasheet.pdf