Vishay/Dale TNPU120635K7BZEN00
TNPU120635K7BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120635K7BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120635K7BZEN00.pdf
Availability of TNPU120635K7BZEN00
QUANTITY
TNPU120635K7BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120635K7BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120635K7BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120635K7BZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU120635K7BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120635K7BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120635K7BZEN00
NUT DRIVER HEX SOCKET 9MM 9.45" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT SER 16-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 4KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT YLW 0.56" CC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf