Vishay/Dale TNPU1206475KAZEN00
TNPU1206475KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206475KAZEN00
Brief Description
RES SMD 475K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206475KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206475KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206475KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206475KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206475KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206475KAZEN00
Related LinksTNPU12064, TNPU1206475KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206475KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206475KAZEN00
IC CNTRLR HOT-SWAP 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 5V MINI datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES 10K OHM .4W .1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IR CON 16(20-24) PIN CRMP GOLD datasheet.pdf
CONN UMC PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf