Amphenol Industrial 10-214867-10S
10-214867-10S picture photo
Mfg. Part Number
10-214867-10S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-214867-10S.pdf
Availability of 10-214867-10S
QUANTITY
10-214867-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-214867-10S
Internal Part NumberEIS-10-214867-10S
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-214867-10S
Related Links10-214, 10-214867-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-214867-10S Details Description
Related parts for 10-214867-10S
PEN INK ETCH-RESIST 1/64" TIP datasheet.pdf
IC FPGA 193 I/O 240HQFP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C/SRL 16LFCSP-WQ datasheet.pdf
RES 33 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 896 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DOUBLE M8 SHORT PW 2M NPN NC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FUSE 800A 1000V 3BKN/75 AR UR datasheet.pdf