Vishay/Dale TNPU12064K32AZEN00
TNPU12064K32AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12064K32AZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.32KOHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12064K32AZEN00.pdf
Availability of TNPU12064K32AZEN00
QUANTITY
TNPU12064K32AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12064K32AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12064K32AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12064K32AZEN00
Related LinksTNPU12064, TNPU12064K32AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12064K32AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12064K32AZEN00
TERMINAL H7E 2PCS datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT PROT 100MA 500VIMP TBU datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 10KV Z5U AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
381 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 910NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.011UF RADIAL datasheet.pdf