Vishay/Dale TNPU12065K49BZEN00
TNPU12065K49BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12065K49BZEN00
Brief Description
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12065K49BZEN00.pdf
Availability of TNPU12065K49BZEN00
QUANTITY
TNPU12065K49BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12065K49BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12065K49BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12065K49BZEN00
Related LinksTNPU12065, TNPU12065K49BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12065K49BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12065K49BZEN00
CONN DIN RECPT LOCKING PNL MT 5P datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 5% 3.5W J LEAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 24A 3.2 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 24.3KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250V C0G 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.8MM GOLD SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20SOIC datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 12POS datasheet.pdf