Vishay/Dale TNPU12065K62BZEN00
TNPU12065K62BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12065K62BZEN00
Brief Description
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12065K62BZEN00.pdf
Availability of TNPU12065K62BZEN00
QUANTITY
TNPU12065K62BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12065K62BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12065K62BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12065K62BZEN00
Related LinksTNPU12065, TNPU12065K62BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12065K62BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12065K62BZEN00
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 220POS 11ROW VERT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 787 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.05 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100' datasheet.pdf
FUSE 250V 5X20 T RAD CC 5A datasheet.pdf