Vishay/Dale TNPU12066K19BZEN00
TNPU12066K19BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12066K19BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12066K19BZEN00.pdf
Availability of TNPU12066K19BZEN00
QUANTITY
TNPU12066K19BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12066K19BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12066K19BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12066K19BZEN00
Related LinksTNPU12066, TNPU12066K19BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12066K19BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12066K19BZEN00
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
PANEL SIDE 10.5X10.56" GREY 1/PR datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
BUSHING 0.437" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf