Vishay/Dale TNPU12067K15AZEN00
TNPU12067K15AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12067K15AZEN00
Brief Description
RES SMD 7.15KOHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12067K15AZEN00.pdf
Availability of TNPU12067K15AZEN00
QUANTITY
TNPU12067K15AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12067K15AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12067K15AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12067K15AZEN00
Related LinksTNPU12067, TNPU12067K15AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12067K15AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12067K15AZEN00
CONN HOUSING 1POS .110 FASTON datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCH 100V SOT-363 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 330MA 1.5 OHM datasheet.pdf
OSC XO 240.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2MM DRK BEIGE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8HSOP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
KIT CAP 0.2-5.0PF HIQ 0201 datasheet.pdf
10000UF 63V 50X80MM 85C 20000H datasheet.pdf