Vishay/Dale TNPU120688K7BZEN00
TNPU120688K7BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120688K7BZEN00
Brief Description
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120688K7BZEN00.pdf
Availability of TNPU120688K7BZEN00
QUANTITY
TNPU120688K7BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120688K7BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120688K7BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120688K7BZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU120688K7BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120688K7BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120688K7BZEN00
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
SWITCH SPDT 5A 125V C-ROLL PLNGR datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 0 DEG GRAY/YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
10UF 250V 10X20 datasheet.pdf