Vishay/Dale TNPW040214K0BETD
TNPW040214K0BETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW040214K0BETD
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW040214K0BETD.pdf
Availability of TNPW040214K0BETD
QUANTITY
TNPW040214K0BETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW040214K0BETD
Internal Part NumberEIS-TNPW040214K0BETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW040214K0BETD
Related LinksTNPW0402, TNPW040214K0BETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW040214K0BETD Details Description
Related parts for TNPW040214K0BETD
RES SMD 0.033 OHM 5% 1W J BEND datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC LEAD-ACID BATT CHARGER 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 17A D2PAK datasheet.pdf
CONN PWR JACK R/A 2.5MM SEALED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CBL STR MALE-R/A FEMAL 3POS 12' datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -10V 3W datasheet.pdf