Vishay/Dale TNPW04023K30BEED
TNPW04023K30BEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW04023K30BEED
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW04023K30BEED.pdf
Availability of TNPW04023K30BEED
QUANTITY
TNPW04023K30BEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW04023K30BEED
Internal Part NumberEIS-TNPW04023K30BEED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW04023K30BEED
Related LinksTNPW0402, TNPW04023K30BEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW04023K30BEED Details Description
Related parts for TNPW04023K30BEED
FIXED IND 820UH 200MA 5.2 OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC SCHM TRIGGER INVERTER SC-88A datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0201 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf
MEMORY CARD CFAST 32GB SLC datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf