Vishay/Dale TNPW0402665RBETD
TNPW0402665RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402665RBETD
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402665RBETD.pdf
Availability of TNPW0402665RBETD
QUANTITY
TNPW0402665RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402665RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402665RBETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402665RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402665RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402665RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402665RBETD
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 53.4VC SMD datasheet.pdf
IC MICROMAN W/FRESH 5% 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 3W AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO 64KX9 35NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC UART 8B 3.3V QUAD 64LQFP datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM datasheet.pdf